Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
AWANS OLIMPII

2014-07-18

Olimpia Bukowinka klub reaktywowany po 8 latach. W obecnym sezonie wystartowaliśmy w klasie „C” II grupy wrocławskiej. Pierwotne założenie było aby reaktywować drużynę i spróbować swoich sił w konfrontacji z innymi zespołami. Nie zakładaliśmy awansu do wyższej ligi. . We wrocławskiej klasie „C” Zadebiutowaliśmy 25.08.2013r. wyjazdowym meczem z Calc Karłowice Wrocław, który przegraliśmy 3:2 i była to jedna z nielicznych naszych porażek. W 22 meczach zdobyliśmy 47pkt. Odnosząc 14 zwycięstw, 5 razy remisując i zdarzyły nam się 3 porażki. Zajęliśmy drugie miejsce w tabeli co dało nam awans do klasy „B”. W osiągnięciu tak dobrego wyniku mieli udział wszyscy zawodnicy. Już myślimy o przyszłym sezonie i  wzmocnieniu naszej drużyny do zespołu dołączy napastnik i defensywny pomocnik to wiemy na pewno, ale rozmawiamy jeszcze z dwoma zawodnikami, którzy mogli by wzmocnić nasz zespół. Cel na następny sezon będzie podobny jaki stawialiśmy sobie przed zakończonym sezonem czyli zajęcie pewnego miejsca w środku tabeli, a jaki będzie końcowy efekt to czas pokaże.

Trzon drużyny to zawodnicy którzy grywali w różnych klubach głównie w Lotniku Twardogóra oraz Dąb Dobroszyce ale na co dzień związani z Bukowinką ( tu mieszkają i mają swoje rodziny ) Do zespołu dołączyło wielu zawodników z Twardogóry, kilku z Grabowna Małego, Oleśnicy i Bukowic. Tak wykrystalizowało się 25 zawodników, którzy stworzyli kadrę Olimpii. Zdecydowana większość zawodników nigdy nie występowała w żadnych zorganizowanych rozgrywkach. Jedyne co ich łączyło to miłość do piłki nożnej i częste wspólne gierki na Orliku w Twardogórze. początkowo trenowaliśmy raz w tygodniu, a co jakiś czas rozgrywaliśmy mecze sparingowe

Obecnie swoje mecze Olimpia rozgrywa na Stadionie Miejskim w Twardogórze, gdzie na co dzień występuje drużyna Lotnika Twardogóra. Korzystamy z gościnności Twardogóry, gdyż  obecne boisko znajdujące się w Bukowince jest modernizowane i będzie dostępne dopiero w przyszłym roku.