Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
DZIEŃ SENIORA W CHYNOWEJ

2012-04-01

Dnia 29 stycznia 2012 r. na Sali Wiejskiej w Chynowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora zorganizowana przez Radę Sołecką, Radę Rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich. W uroczystości wzięło udział ponad 180 osób, a wśród nich zaproszeni seniorzy, sołtys wsi Chynowa, jak również radni Gminy Przygodzice: Jarosław Binkowski oraz Jan Gąsiorek. Swoją obecnością zaszczycił także ks. Kanonik Edmund Sieczka. Część artystyczną za przewodnictwem nauczycieli-opiekunów: Pani Natalii Lubońskiej, Pani Iwony Gąsiorek, Pani Ewy Mazurkiewicz i Pana Januarego Pacyny, przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół w Chynowej.

Wszystkich zebranych uroczyście powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Chynowej Pani Beata Szczypkowska, która z okazji tego dnia złożyła serdeczne życzenia wszystkim zgromadzonym seniorom. Gości miłych, gości zacnych powitali Polonezem uczniowie klas I, II i III. Dzieci oraz młodzież szkolna wspólnie przygotowali śpiewająco-taneczny koncert, natomiast przedszkolacy pięknie wyrecytowali wierszyki, które były pełne szczerych życzeń dla ukochanych dziadków.

Goście aktywnie uczestniczyli w przedstawieniach muzycznych, włączając się w śpiew takich znanych melodii jak: „SERDUSZKO PUKA”, czy „SERCA DWA”. Te przepiękne utwory wprawiły zgromadzonych w dobry humor, na twarzach gościł uśmiech. Pierwszacy zaprezentowali także tańce ludowe: wielkopolskie: MARYNECZKĘ oraz KŁANIANEGO oraz rzeszowski taniec HURRA POLKA. Młodzież przygotowała nowoczesne układy taneczne. Na zakończenie wspólnie odśpiewano „Sto lat” dla wszystkich zgromadzonych seniorów, a następnie wręczono przygotowane wcześniej przez uczniów „Laurki”. Po części artystycznej gości zaproszono na skromny poczęstunek.

Oby uroczystość Dnia Seniora była pielęgnowana i obchodzona tak pięknie jak to z ogromnym szacunkiem zostało przygotowane w tym roku. Pamiętajmy nie tylko w tych dniach o swoich babciach i dziadkach, gdyż to szlachetni ludzie, których serca przepełnione są prawdziwą miłością.