Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
25. EDYCJA WIOSENNEGO RAJDU BOCIANIM SZKLAKIEM – META W CHYNOWEJ

2012-04-23

Organizatorem niniejszej imprezy był Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, Klub Turystyki Kolarskiej „Bicykl-1977”, samorząd Ostrowa Wielkopolskiego, powiat ostrowski i gmina Przygodzice. W ramach rajdu wyróżnić można było zarówno trasy piesze jak i trasy rowerowe.

Każda z tras miała określoną długość, a co najważniejsze każda z nich prowadziła do Chynowej. Wśród uczestników tegorocznego rajdu znalazły się dzieci, jak również obecna była młodzież z Zespołu Szkół w Chynowej, nad opieką których czuwali nauczyciele.
 

Dyrektor Zespołu Szkół w Chynowej Beata Szczypkowska sprawowała pieczę nad całością odbywających się wydarzeń. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy artystyczne i sprawnościowe, nie zabrakło również drobnych upominków dla zwycięzców. Na mecie w Chynowej był obecny Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak jak również Andrzej Baraniak - sekretarz miasta Ostrowa, jednocześnie pełniący funkcję przewodniczącego Rady Gminy Przygodzice. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszą pracę z wizerunkiem bociana – który jest zwiastunem wiosny - stanowiło podsumowanie niniejszego rajdu.

Marta Gąsiorek